Sold
Listing Courtesy of: BeachesMLS/FlexMLS / Kw Innovations
819 Lytle Street West Palm Beach, FL 33405
Sold on 04/22/2026
$550,000 (USD)
Sold Date:
04/22/2026
04/22/2026
Taxes
$8,937(2024)
$8,937(2024)
Lot Size
8,063 SQFT
8,063 SQFT
Type
Single-Family Home
Single-Family Home
Year Built
1925
1925
Bought with
Andreina M Zambrano, Coldwell Banker Realty
Andreina M Zambrano, Coldwell Banker Realty
Source
BeachesMLS/FlexMLS
Last checked May 14 2026 at 9:26 AM GMT+0000
BeachesMLS/FlexMLS
Last checked May 14 2026 at 9:26 AM GMT+0000
Bathroom Details
- Full Bathrooms: 2
- Half Bathroom: 1
Stories
- 2
Living Area
- 2,152 sqft
$ (+/-)
Feb 19, 2026
Price Changed
$625,000
-4%
-$25,000
Jan 20, 2026
Price Changed
$650,000
-4%
-$25,000
Jan 06, 2026
Price Changed
$675,000
-7%
-$50,000
Nov 08, 2025
Listed
$725,000
-
-